عاملیت فروش پشم سنگ سپاهان

 

پشم-سنگ

پشم سنگ در گروه عایق های حرارتی و از الیاف معدنی بوده , ماده ایی غیر ارگانیک و غیر فلزی و از سنگ های آتشفشانی دولومیت و بازالت که از گروه سنگ های آتشفشانی بوده تشکیل می گردد. سنگ بازالت و دولومیت در دمای ۱۳۰۰-۱۵۰۰ ۰C ذوب می گردد. آنگاه مواد مذاب بدست آمده با روش های ویژه ای به الیاف بسیار ظریف تبدیل شده که شبکه ای در هم تنیده به نام پشم سنگ را فراهم می سازد . این شبکه در هم تنیده شامل الیافی دارای قطر ۴ تا ۷ میکرون و طول ۵ تا ۷۰ میلیمتر بوده که ۹۷% کل محصولات را تشکیل می دهد , ۳% الباقی محصول پشم سنگ شامل رزین ها و روغن های مورد نیاز بوده که نقش فرم دهی الیاف متناسب با نوع محصول بر عهده خواهند داشت. پشم سنگ در زبان انگلیسی rockwool یا stoneWool نامیده می شود, جزء خانواده عایق های حرارتی متشکل از الیاف معدنی است. روش تولید پشم سنگ به این صورت است که ابتدا سنگ بازالت در درمای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ذوب می شود و به صورت سیلیکات مذاب مایع در می آید و سپس مذاب بدست آمده تحت روشهای خاصی به الیافی با قطر حدود ۶ میکرون تبدیل میشود که مجموعه این الیاف پشم سنگ را تشکیل می دهد.

کاربرد پشم سنگ

پشم سنگ و سرباره در انواع ایزوترم (پشم خام فله), ایزو بلانکت (پتوئی), ایزو پایپ (لوله ای), فنو پانل (تخته ای فشرده) و فنو فلت (لحافی) تولید می شود کاربردهای مختلفی دارد,عایق های پشم سنگ از جمله صنعت ساخت وساز,صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی,نیروگاهی , صنایع غذایی , ساختمان و تاسیسات و حتی گلخانه های هیدرو پونیک (بستر کشت بدون خاک)  و صنایعی که در آنها درجه حرارت بسیار بالایی وجود دارد, کوره ها و اجاق ها, کانال های هوای گرم,گازهای شیمیایی و دودکش ها, مخازن روغن,دیگ های بخار و پاتیل های مذاب و زمینه های متنوع دیگر می شود. ضریب مقاومت حرارتی پشم سنگ تا ۸ برابر بیشتر از بتون غیر مصلح است همچنین هزینه پشم سنگ از بسیاری از عایق های پلیمری یا ارگانیک کمتر بوده و در دسترس ترین عایق برای صنایع داخلی محسوب می شود.

 شایان ذکر است این محصول مطابق با استاندارد ASTM تولید می گردد و از خصوصیات بارز آن می توان به نصب ساده و راحت , غیر سمی و سازگار با محیط زیست , جذب بالای صوت , مقاومت در دمای بالا , ضریب هدایت حرارتی پایین , پایداری فیزیکی و شیمیایی , سبک بودن و مقاوم در برابر آتش اشاره نمود .

 انواع محصولات پشم سنگ

عایق تخته ایی بدون پوشش و یا با پوشش فویل آلمینیوم مسلح یا کاغذ کرافت

عایق پتویی یک طرف توری یا دو طرف تور سیمی گالوانیزه

عایق لحافی با پوشش فویل آلمینیوم و یا کاغذ کرافت

عایق لوله ایی بدون پوشش و یا با پوشش فویل آلمینیوم مسلح و یا کاغذ کرافت

پشم خام فله ای

مزایای پشم سنگ

  • جویی در انرژی , باعث کاهش صورتحساب هزینه انرژی و انتشار گاز co2 می باشد
  • وری از عایق جهت استفاده از حداکثر حرارتی
  • اشتعال پذیری, بالاترین طبقه بندی آتش ممکن بر اساس استاندارد A1 اروپا
  • آتش بسیار عالی

دمای عملیاتی بسیار بالا , به این معنی است که آن را ایده آل برای عملکرد بالا و برنامه حفاظت از آتش در ساختمان می باشد و همچنین مناسب برای عایق حرارتی در دمای بسیار بالا (به عنوان مثال فرایند صنعتی لوله ها , ماننده لوله های پالایشگاه ها)

  • فوق العاده صوتی
  • پایدار